Facebook

Niepowtarzalne lato rodzinne 2015

Zbliżają się wakacje, czas, w którym większość warszawiaków korzysta z przyjemnej pogody i szuka aktywności, które pozwolą im na wyzwolenie długo gromadzonej energii. Rodziny mogą w końcu spędzić razem czas. Co na nich czeka?

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta stołecznego Warszawa zostało podjętych wiele lokalnych inicjatyw, umożliwiających mieszkańcom stolicy korzystanie z nietypowych atrakcji. Wydarzenia te organizowane są przez fundacje, organizacje pozarządowe i stowarzyszenia, dla których zadowolenie uczestników są największym źródłem satysfakcji. Rozkwitła już pełna wiosna, temperatury sprzyjają weekendowym spacerom, dlatego pierwsza atrakcja odbędzie się już w najbliższą sobotę. Fundacja A.R.T. oraz Fundacja Miejsce Kreatywne zapraszają 23 maja w godzinach 10.00-17.00 do Areny Ursynów na II Festiwal Rodziny, organizowany pod hasłem “Rodzinnie i Sportowo”. To bezpłatne, całodniowe warsztaty rodzinne, które poprzez wspólną zabawę pokażą, jak ważne jest spędzanie czasu razem, bez zbędnego wysiłku. Każdy uczestnik ma szansę na nagrodę oraz możliwość poznania Kapitana Warszawa – superbohatera, który w tym roku po raz drugi będzie towarzyszył w zabawie rodzinnym wydarzeniom.

24 maja rusza kolejny projekt: “Rodzinne budowanie z klocków LEGO”. Wydarzenie ma aż 22 odsłony w ciągu całych wakacji. Powstaną charakterystyczne dla stolicy budowle oraz odbędzie się giełda bezpłatnej wymiany klocków. Fundacja Akademia Iwony Kalaman na pierwszy punkt zaprasza do Parku Bródnowskiego na Targówku w godzinach 12.00-18.00.

Pierwsza z 18 gier miejskich organizowanych przez Fundację Zwalcz Nudę odbędzie się na Środmieściu 31 maja. Każdemu, kto chce poznać lepiej swoją dzielnicę i pragnie zaszczepić w swoim dziecku kreatywne działania, polecamy udział w projekcie “Aktywna Rodzina”, któremu przewodzi Kapitan Warszawa. Podobnie jak w poprzedniej edycji, zakłada on serię cotygodniowych gier miejskich, które odbędą się w każdej dzielnicy Warszawy. Do wygrania są wspaniałe nagrody, a do zdobycia – kolejne stopnie Superbohatera! Szkolenie na ogół odbywa się w godzinach 11:00-14:00 (uwaga, na Agrykoli wyjątkowo w godzinach 13.00-16.00). Od godziny 13:00 do 15:00, w trakcie uroczystego pasowania na Superbohaterów, trwać będzie piknik rodzinny z animacjami, warsztatami kulinarnymi o zdrowym żywieniu, konkursami oraz Mobilną Wypożyczalnią Objazdową (na Agrykoli piknik jest już od 11stej!). Zapewni ona rozrywkę wszystkim piknikowiczom. Wspólnie z II Warszawskim Dniem Energii „Energia Nowej Warszawy” uczestnicy przyglądać się będą pokazom pojazdów elektrycznych i hybrydowych oraz uczestniczyć będą w wycieczce do Fabryki Energii i Przepompowni Batory. Zapraszamy do Parku Agrykola!

Fundacja Miejsce Kreatywne przygotowała na czas wakacji serię różnorodnych spotkań. Pod nazwą “Kreatywna lodówka” kryją się warsztaty o zdrowym żywieniu, “Rozśpiewana rodzinka” to warsztaty wokalne, a “Warszawska Akademia Młodego Naukowca” zapewnia niezapomniane eksperymenty pod okiem fachowców. Od momentu zakończenia roku szkolnego do końca sierpnia, w różnych rejonach Warszawy, odbędą się zajęcia zatytułowanie “Spacerownia”, które uczą w praktyce jak bawić się z dziećmi w przestrzeni miejskiej oraz pomagają zintegrować środowisko młodych rodziców. Przekonajcie się, jakimi ciekawymi doświadczeniami możecie wymienić się z innymi! Ale to nie wszystko!

Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii powraca z cieszącym się powodzeniem projektem wycieczek: “WARSZAWA, Ty i ja. Na tropie tajemnic heraldyki”. Są to wakacyjne wycieczki historyczne dla całej rodziny, uwzględniające tajemnicze i zapomniane zakątki Warszawy. W wybrane soboty i niedziele wakacji odwiedzone zostaną kolejne dzielnice. Trasy są nowe, a dla najwytrwalszych przewidziane są nagrody. Warto poświęcić 2 godziny na zdobycie tak intrygującej wiedzy!

Integrację międzypokoleniową przygotowała Fundacja Rodzinna. W formie “Gier i zabaw podwórkowych”, zapraszają na serię 18 weekendowych spotkań z warszawskimi rodzinami w przestrzeni stołecznych parków i skwerów, których tematem będą gry i zabawy różnych pokoleń (dzieci, rodziców i dziadków). Przypomnijcie sobie swoje dawne zabawy, drodzy rodzice! Z pewnością zaimponujecie pociechom swoją pomysłowością z dzieciństwa.

Jak widać oferta miejskich atrakcji przewidziana jest dla wszystkich mieszkańców, obfituje w bezpłatną naukę, zabawę i rozwój dzieci w każdym wieku. Nie zapomnijcie odwiedzić stron organizatorów. Tam zaczerpniecie wszelkich informacji i dowiecie się, co czeka Was w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Nie może Was zabraknąć!

Szczegóły dostępne też na www.zwalcznude.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoje imię

Imię jest wymagane

Wpisz poprawny adres

Adres email jest wymagany

Wpisz treść komentarza

Gazeta Wilanowska © 2018 All Rights Reserved

Made by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress