Facebook

Jaki Wilanów? Razem znaczy więcej.

2006 r. pamiętam bardzo dobrze. Wygrane wybory samorządowe. Tygodnie pracy w zespołach programowych i stworzona w oparciu o program warszawski wizja Wilanowa– tzw. tezy programowe, czyli mieszkańcy dla mieszkańców.

Połączenie drogowe Wilanowa z Ursynowem – Nowokabacka i przedłużenie Płaskowickiej (obecnie Branickiego). Linia tramwajowa do Wilanowa. Dokończenie budowy symboli niemocy dawnych władz Wilanowa – Kolegiacka i ratusz, budowa hali sportowej przy Wiertniczej, place zabaw i skwery.

2009 r. weryfikacja założeń programowych – wykup za 42 mln zł gruntu pod kompleks oświatowy
w Miasteczku Wilanów, budowa przedszkola przy ul. Sytej. W międzyczasie zostaje zrealizowana budowa wielofunkcyjnego obiektu przy ul. Przyczółkowej 27, przychodnia lekarska przy
ul. Przyczółkowej 33.

Na zakończenie 2010 r. roczny budżet inwestycyjny dzielnicy zamknął się na poziomie 35 mln zł.

Kolejna kadencja. Akcje społeczne. Spotkania z mieszkańcami. Mimo trwającego kryzysu i zmniejszenie wpływów z dochodów miasta Wilanów w końcu zyskuje obiekt przy Kolegiackiej i nowy ratusz wraz z przyszłą siedzibą Straży Miejskiej. Wybudowany zostaje żłobek i przedszkole, trwa budowa przedszkola. Jeździmy al. Rzeczypospolitej, remontowana jest Klimczaka i Oś Królewska. Vogla w przebudowie. Nadal problemem jest budowa połączenia Wilanów-Ursynów. W końcu są pieniądze. – 2015 r. ma ruszyć dokończenie budowy południowego połączenia drogowego obu dzielnic. Tramwaj do Wilanowa ma ogromne szanse na realizację w dopinanym do końca bieżącego roku kontrakcie terytorialnym dla Mazowsza, który zdecyduje o podziale środków unijnych na transport szynowy. Przy Radosnej powstanie Międzypokoleniowe Centrum Edukacji wraz z usługami zdrowia, żłobkiem, filią biblioteki i salą dla seniorów. Plaża w Wilanowie, której właścicielem jest deweloper, to czasowo zagospodarowany twór do momentu wykupu gruntu przez dzielnicę.

Razem znaczy więcej

Wiele z tych inwestycji nie byłoby możliwych do zrobienia bez wsparcia naszych mieszkańców, którzy w Radzie Miasta zabiegali o przyznanie dodatkowych środków dla Wilanowa. W tym miejscu wielki ukłon w stronę Zosi Trębickiej, radnej miasta, od lat mieszkanki Wilanowa, która jak mało kto zna problemy nasze dzielnicy i skutecznie zabiega o kolejne inwestycje dla Wilanowa.

Dziś u progu nowej kadencji szeroko uśmiecham się widząc na ulotkach wyborczych kolegów
z opozycji inwestycje rozpoczęte lub wpisane do budżetu na 2015 r. Międzypokoleniowe Centrum? Świetnie, jest już w budżecie. Nowokabacka – tegoroczna dotacja z miasta na 2015 r. umożliwi dokończenie jej budowy. Plaża w Wilanowie – Zarząd Dzielnicy od lat (bez udziału środków własnych) tymczasowo zagospodarował ten teren. Za chwilę będzie trzeba dokonać jego wykupu w celu zagospodarowania w formie lokalnego parku.

To tylko potwierdza, że kierunek obrany przez wilanowską Platformę znajduje poparcie nie tylko wśród mieszkańców, ale również wpisany jest w dokumenty naszych opozycyjnych kolegów. W Wilanowie działamy bowiem razem. Mniej liczą się partyjne szyldy, a bardziej zaangażowanie i podejście społeczne.

W imieniu wszystkich Radnych Platformy Obywatelskiej chciałem Wam, Mieszkańcom Dzielnicy, serdecznie podziękować za ostatnie cztery lata wspólnej pracy na rzecz naszej Dzielnicy. Niezliczone telefony, spotkania, konsultacje w ramach budżetu partycypacyjnego, projektu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy, galerii handlowej, przebudowy Vogla.
Dyskusje podczas komisji i sesji. Mam poczucie, że ten czas wytężonej pracy jest tak po prostu, zwyczajnie, widoczny w codziennym życiu. Hasłem, które przyświeca nam od lat jest „Wilanów w budowie”. Zaczęliśmy z wizją końca. I tę pracę chcemy wykonać na 100 % lokalnie. Bliżej ludzi. Z dala od wielkiej polityki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twoje imię

Imię jest wymagane

Wpisz poprawny adres

Adres email jest wymagany

Wpisz treść komentarza

Gazeta Wilanowska © 2019 All Rights Reserved

Made by MEDIAPUNTO

Powered by WordPress